Tanıtım yazısı nedir?

Tanıtım yazısı nedir?

Tanıtım yazısı nedir sorusuna çok ayrıntılı cevaplar verilebilir. Tanıtım yazısı nasıl yazılır? Tanıtım yazısı örneklerini inceleyerek etkili bir tanıtım yazısının nasıl olması gerektiği üzerinde duralım.

Google aramalarında üstlerde çıkmak her webmasterin hayalidir. İlk sayfada çıkmak için birçok firma yüzbinlerce lirayı reklamlara vermekte. Adwords benzeri sistemlerle google aramalarından faydalanmaya çalışmaktadırlar.

Peki Google’de üstlerde çıkmak için reklam mı vermeli?

İnsanların kazanç kapısı olan Google’de kuvvetli backlinklerle avantaj sağlayabilirsiniz. Bu backlinklerin en doğalı da tanıtım yazısı satın almaktır. Sitelerinizle ilgili aldığınız tanıtım yazılarına 2 ya da 3 link ekleyerek değerleri sizin sitenizden daha iyi olan sitelerde yayınlatabilirsiniz. Tanıtım yazısı nedir sorusunun yanıtı kısaca budur. Sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için doğal backlink sağlamak amacıyla web sitelerinde yazı yayınlatmaktır.

Tanıtım yazısı nasıl yazılır?

İnsanlar sadece backlink vererek yazılar yayınlarlar ve bu yazılardan sitelerine yarar gelmesini beklerler. Ancak her linkli yazı siteye fayda sağlamaz. Hatta bazı sitelerden alınan yazılar sitenizin sıralamasına olumsuz etki de eder. Backlinklerin doğal olmasına dikkat etmek gerekir. Tanıtım yazıları Türk dil yapısına ve kurallarına uygun olmalıdır. Link verilecek olan site ile ilgili anahtar kelimeler yazı içine makul şekilde dağıtılmalı, link verilecek sitenin anahtar kelimelerinden en az biri yazı başlığında ve spotunda yer almalıdır.

Tanıtım yazılarında link verilen ibareler kalın ya da renkli yazılarak kullanıcıların ilgisini çekecek şekilde olmalıdır. Yazıda 3 linkten fazlası backlinkin doğallığına gölge düşürebilir. O yüzden çok fazla link eklemekten kaçınmalı.

Tanıtım yazısı yayınlamadan önce, tanıtım yazısı örnekleri dikkatle incelenmeli ve yazılar özenle yazılmalıdır. Bunun için editörlük hizmeti de alabilirsiniz. Tanıtım yazısı yazdırmak için 400 kelimeli bir yazıyı 10 ₺’den yazdırabilirsiniz. Yazılar 400 kelimeden az olmamalıdır. Backlinkler aynı cümle içinde yer almamalıdır.

Tanıtım yazısının yayınlandığı sayfada etiketler (tag) kullanınız. Etiket satısı abartılı olmamalı ve bu etiketler tek kelime olmamalıdır. Örneğin “tanıtım yazıları”, “makale ücretleri” şeklinde yazı öbeklerinden oluşmalıdır.

Yazar hakkında

Tanıtım Haberi administrator

Bir cevap yazın